Kniha v hlavní roli

18.04.2015 20:17

Byla jednou jedna kniha. Měla starý ohmataný přebal a neznámého autora. Proto knihu nikdo nechtěl. A jelikož se kniha nedala prodat, rozhodla se ji knihovnice vyhodit, a tak ji přihodila ke sběru svému synovi Petrovi. Ten, když nesl sběr do školy, povšimnul si oné knihy a vytáhl ji. Chvíli ji pozoroval a pak ji strčil do batohu.

            Doma ji vytáhl a položil na poličku. Po chvíli ji však znovu vzal do rukou a otevřel ji. Nikde si nepovšimnul názvu knihy, a tak rychle knihu prolistoval, byla však prázdná nikde ani písmeno. Pak ji zavřel a zklamaně vrátil na poličku.

  Uplynulo bezmála 5 let od chvíle, kdy Petr našel knihu. Chystal se zrovna na nový školní rok. Měl nastupovat na gymnázium a měl z toho velké obavy. Když tu si znovu povšiml knihy na poličce. Vzal ji do rukou, sfoukl prach a pak knihu otevřel. S překvapením si povšiml první kapitoly. Petr začal číst a brzy shledal, že je kniha moudrou a naučnou, a přesto velmi zábavnou. Povšiml si, že hlavní hrdina prožívá podobné věci, jako zrovna on sám, a nacházel v ní tak rady, jak se k dané situaci postavit.

Celý dlouhý život četl tuto knihu, v každé životní etapě mu byla na blízku a vždy se díky ní správně rozhodl. Také byla pořád stejně zábavná, jako když do ní poprvé nahlédl, a děj ho nepřestával bavit. Až jednoho dne kniha došla k poslednímu listu a Petr zemřel. Kdoví, kam se dostala tato kniha.                   

   A proto nikdy nesuď knihu podle přebalu a autora.